İnternetteki ilahi dinle aktiviteleriniz boyunca bilgisayarınız süre

İnternetteki ilahi dinle aktiviteleriniz boyunca bilgisayarınız sürekli veri gönderiyor ve indiriyor. Örneğin, bir web sitesindeki bir bağlantıya tıkladığınızda bilgisayarınız yeni sayfayı istemek için sunucuya küçük bir veri paketi gönderir. Sunucu, sayfa için veri içeren bir dizi paket göndererek yanıt verir ve bilgisayarınız alınan her paket için küçük bir onay gönderir. Normal şartlar altında, İnternet’ten yüklediğinizden çok daha fazla veri indireceksiniz.

ilahi dinle
ilahi dinle

Mevcut Hızlar

Çoğu kullanıcı yükleme kapasitesinden daha fazla indirme kapasitesi gerektirdiğinden, çoğu tüketici İnternet hesabı asimetriktir. PCMag.com’a göre, 2013’te Verizon ortalama 34,5 Mbps indirme hızında, sadece ortalama 20,1 Mbps’lik bir yükleme yapmasına olanak tanıdı. Genellikle, tutarsızlık daha da artar ve çoğu İnternet servis sağlayıcısı, yükleme hızlarını maksimum indirme hızlarının yaklaşık yüzde 10-15’i ile sınırlar. Bu şirketler, işletme dışı müşterilere hizmet vermek ve sunucularında barındırılan içerik için fazlalık bant genişliğini kullanır.

Bağlantı Sıkışıklığı

Bu asimetrik İnternet bağlantılarının bir yan etkisi, indirme ve İnternet tarama işlemlerinizi yavaşlatabilen, mevcut yükleme payınızı bozmanın kolay olmasıdır. Bir sunucu, bilgisayar verilerini ne zaman gönderirse, daha fazla veri gelmeden önce, bilgisayarınızın alındığını onaylaması gerekir. Bir dosyayı maksimum hızda yüklüyorsanız, gönderdiğiniz paketler bu onayları kaldırabilir, onları yavaşlatabilir ve gelen paketlerin hızını azaltabilir.

BitTorrent bilinen bir tıkanıklık kaynağıdır, çünkü müşteri maksimum hızda yükleyecektir ve diğer tüm İnternet faaliyetlerini durduracaktır. Bir dosya yüklediğinizde, maksimum yükleme hızını, tıkanıklığı önlemek için yeterli ek yüke izin vermek için maksimum hızınızın altında saniyede birkaç kilobayta ayarlayın.

Hız Testi

İnternet servisini satın aldığınızda, ISS’niz yükleme ve indirme hızlarını teklif edecektir, ancak bunlar en iyi tahminlerdir. Global ağın herhangi bir yerindeki gecikme ve gecikme, belirli bir veri akışının PC’nize ne kadar hızlı ulaştığını ve yükleme hızınızı etkiler. Hızlarınız, özellikle de birçok kullanıcının aynı anda veri indirdiği asal sürede önemli ölçüde değişebilir. Hız testi siteleri, test verilerini PC’nize ileri geri aktarır ve bağlantınızın yükleme ve indirme hızlarının en güncel görüntüsünü sunar. Transfer oranlarınızın doğru bir resmini elde etmek için test etmeden önce İnternete erişebilecek dosya transferlerini veya programları kapattığınızdan emin olun.

İndirme ve aktarma, sıradan PC dilinde eşdeğer ölçüde kullanılan iki terimdir ve iki prosedür arasında bir takım karşıtlıklar vardır. Her ikisi de bilgi iletimi ile tanımlansa da, önemli farklılık bilginin değiş tokuş edildiği yola uzanmaktadır. Başka bir deyişle, aktarma, bir bilgisayardan tipik bir sunucuya bilgi alışverişinde bulunurken, indirme işlemi, tipik bir sunucudan bir PC’ye bilgi aktarılması anlamına gelir veya bunun içinde saklanacak karşılaştırılabilir bir cihazdır.

Ek olarak, başka bir ayrım, aktarırken, sunucu veya uzak çerçeve üzerinde önemli bir alanın olması gerektiğidir. Olduğu gibi, indirme işlemi, bilgisayarınızın sabit diskinde veya kullandığınız gadget’ın bellek alanında, indirilen kayıtları ayırmak için yeterli alan gerektirir. Dahası, transfer işlemi sırasında, sunucuya internet yoluyla erişime sahip herhangi bir toplama yoluyla normal sunucudaki veya uzak çerçevedeki kayıtlara ulaşılabilir.

Her durumda, indirme işleminde, bilgilerin indirildiği PC’nin sahibi indirilen belgeleri görebilir ve kullanabilir. Sonunda, özellikle kayıtların iyiliği kandırılıyorsa, indirme işlemi tehlikeli olabilir. Bu noktada, PC’nizin düzenlenmesi, virüsten koruma programlamasıyla sağlanmadığı sürece, virüs bulaşabilir.